2015

28.12.2015 - zaufaj

Poniedziałek, Świętych Młodzianków

Ewangelia na dzisiaj (Mt 2, 13-18):

Gdy Mędrcy odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić. On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu; tam pozostał aż do śmierci Heroda. Tak miało się spełnić słowo, które Pan powiedział przez Proroka: Z Egiptu wezwałem Syna mego. Wtedy Herod widząc, że go Mędrcy zawiedli, wpadł w straszny gniew. Posłał /oprawców/ do Betlejem i całej okolicy i kazał pozabijać wszystkich chłopców w wieku do lat dwóch, stosownie do czasu, o którym się dowiedział od Mędrców. Wtedy spełniły się słowa proroka Jeremiasza: Krzyk usłyszano w Rama, płacz i jęk wielki. Rachel opłakuje swe dzieci i nie chce utulić się w żalu, bo ich już nie ma.

Minutka ze Słowem:

zaufaj

Herod tak bardzo bał się utraty władzy, że posunął się aż do morderstwa niewinnych dzieci. Nie były to jedyne ofiary jego lęku. Jest znany przez historyków jako człowiek panicznie bojący się spisku przeciw swojej władzy i życiu. Z tego powodu uśmiercił żonę Mariamme, trzech swoich synów, a także matkę, oskarżając ich o spiskowanie. Takie bezwzględne postępowanie nie należało w tamtych czasach do rzadkości. Oto do czego może doprowadzić lęk. Nie sądzę, żeby ktoś z nas, ze strachu, dopuścił się  podobnych rzeczy.

A może warto „przyjrzeć” się temu,  co robisz kiedy się boisz? Czy nie starasz się zrzucić winy na kogoś innego tylko po to żeby siebie oczyścić z zarzutów? Czy kiedy bardzo ci na czymś zależy, nie próbujesz osiągnąć swojego sukcesu kosztem innych? Zastanów się nad tym przez chwilę. Czy władza i pieniądze nie są dla Ciebie czymś najważniejszym w życiu? Ważniejszym niż inni ludzie? Niż najbliżsi nawet?

Jeśli tak, oddaj swój lęk Bogu, On go uleczy. On zdejmie z Ciebie wszystkie pożądliwości, jeśli tylko Mu zaufasz.

podpowiadają Gosia i Staszek Strzelcowie

primi sui motori con e-max