2015

13.12.2015 - Gaudete

III Niedziela Adwentu

Ewangelia na dzisiaj (Łk3, 10-18):

Pytały go tłumy: Cóż więc mamy czynić? On im odpowiadał: Kto ma dwie suknie, niech [jedną] da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni. Przychodzili także celnicy, żeby przyjąć chrzest, i pytali go: Nauczycielu, co mamy czynić? On im odpowiadał: Nie pobierajcie nic więcej ponad to, ile wam wyznaczono. Pytali go też i żołnierze: A my, co mamy czynić? On im odpowiadał: Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie. Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma On wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym. Wiele też innych napomnień dawał ludowi i głosił dobrą nowinę.

Minutka ze Słowem:

Gaudete!

Dziś „różowa” Niedziela Adwentu czyli Gaudete – radosna. A co nam mówi Pan Jezus? Jeśli ktoś ma dwie suknie niech jedną da temu który nie ma, Nie pobierajcie więcej ponad to ile wam wyznaczono, czyli zaleca umiar. Zupełnie odwrotnie niż współczesny świat hipermarketów, w którym ze wszystkich stron słychać: „kupuj!”, a jak nie masz pieniędzy to „weź kredyt!”. A my się bardzo często na to łapiemy i kupujemy.

Panie Jezu, naucz nas umiaru, nie pozwól aby to co materialne przysłoniło nam Ciebie szczególnie teraz kiedy czekamy na Twe przyjście bo tylko Ty możesz dać nam pełnię radości.

podpowiadają: Marta i Grzegorz Dobrowolscy

primi sui motori con e-max