23.12.2012 - dotrzymana obietnica

IV Niedziela Adwentu

Ewangelia na dzisiaj (Łk 1, 39-45):

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w łonie moim. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana».

dotrzymana obietnica…

Jak często słyszymy w naszym życiu słowo „obiecuję”? Jak często my komuś obiecujemy, a później ciężko jest nam wywiązać się z danego słowa? W dzisiejszej Ewangelii słyszymy: Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana ( Łk 1, 45). Maryja, choć pełna niepokoju, całkowicie zaufała Bogu, a On dotrzymał swojej obietnicy.

Zdarza się, że spotyka nas rozczarowanie związane z niedotrzymaniem obietnicy przez drugiego człowieka, przez co później nie potrafimy zaufać. Nie tylko ludziom, ale także i Panu Bogu. Boimy się oddać Mu nasze trudności oraz sprawy, które nas dotykają, aby nie doświadczyć po raz kolejny zawodu. Lecz Pan Bóg mówi dziś do każdego z nas tak, jak powiedział do Maryi: Nie bój się, zaufaj Mi, a wszystko będzie dobrze, dla mnie nie ma nic niemożliwego.On przychodzi, aby zabrać nasz strach i zapewnić, że dotrzyma każdej obietnicy, jeżeli tylko Mu zaufamy.

Dobry Boże! Prosimy Cię, napełniaj nasze serca pokojem, abyśmy jak Maryja, potrafili bezgranicznie zaufać Twym obietnicom oraz naucz nas składać innym tylko takie obietnice, które będziemy potrafili wypełnić.

podpowiadają Marta Jasińska i Patryk Cyroń (narzeczeni)

primi sui motori con e-max