#JednoSłowo 2018

Zadania

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2018_JednoSlowo_Kwiecien_25_04_18.jpgŚroda 4 tygodnia wielkanocnego

Czytając dzisiejszą Liturgię Słowa nie sposób nie usłyszeć tych bardzo konkretnych poleceń jakie daje swoim uczniom Pan Jezus w dniu wniebowstąpienia, a także święty Piotr, kończąc swój pierwszy list. Można je analizować każde po kolei i odnosić do naszego życia współczesnego. I często tak też robimy.

Ale można też spojrzeć na nie bardziej ogólnie. Te wszystkie polecenia, wskazówki pokazują nam, że Bóg daje każdemu człowiekowi do wypełnienia we wspólnocie Kościoła jakieś konkretne zadania, które wpisują się w Boże pragnienie dotarcia z Dobrą Nowiną do wszystkich ludzi.

Św. Marek, o czym wspominałem rok temu, był sekretarzem św. Piotra. Można powiedzieć, że stał w jego cieniu. Spisywał i redagował opowieść o Jezusie, którą głosił Piotr. Ale jego pokorna praca, rozpoznanie i wypełnienie zadania, które zostało mu powierzone pozwoliło dotrzeć Ewangelii o Jezusie do rzesz ludzi.

Takie postawienie sprawy może przerażać, ale Bóg w tych zadaniach nie zostawia nas samymi: Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Jakie jest moje zadanie w Kościele? Gdzie i jak Bóg mnie dziś posyła?

primi sui motori con e-max