Adwent 2016

Prezent

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2016_Adwent_10Prezent.jpgWtorek II tygodnia Adwentu, wspomnienie św. Mikołaja Biskupa

Kilka lat temu zostałem poproszony o kazanie odpustowe ku czci św. Mikołaja Biskupa w jednej z podopolskich parafii. Nigdy wcześniej nie miałem takiej okazji, więc konieczny był przegląd życiorysów św. Patrona i szukanie tego jednego szczegółu, który mógłby stać się motywem przewodnim dla całego kazania. 
Jedna sprawa zwróciła wtedy moją uwagę. Dziś rodzice często przywołują dzieci do porządku: „bądź grzeczny, bo Mikołaj nie przyniesie Ci prezentu”, ale to nie prawda. 
W tych wszystkich życiorysach Biskupa Myry, św. Mikołaj był po prostu dobry. BEZWARUNKOWO, niezależnie czy ktoś żył dobrze, czy źle. Pomagał WSZYSTKIM potrzebującym pomocy. Jak Bóg. Zapamiętaliśmy go jako dobrego, bo jego życie pokazywało każdemu człowiekowi jaki jest Bóg – Po prostu Miłosierny. 
To jest ten najważniejszy PREZENT od św. Mikołaja – Miłość na obraz Miłości Boga. Potrafisz dawać takie Prezenty tym, którzy są obok Ciebie? Niezależnie czy ich lubisz czy nie? Czy są dobrze, czy źli? Jak św. Mikołaj, jak Bóg.
 
primi sui motori con e-max