Złap Rybę - nagrania z rekolekcji

Czytaj więcej...Jak w tytule: nagrania trzech rekolekcyjnych konferencji.

Dziękujemy za Waszą obecność i polecamy tym, których nie było.

Dobrego słuchania!

Wszystkie konferencje są umieszczone na tzw. playliście. Przechodzimy do następnej konferencji klikając strzałkę na pasku nawigacji okienka.

Projekt M3 | Rekolekcje na dobry początek

Czytaj więcej...Początek nowego roku akademickiego, to dla wielu czas bardzo znaczący.

Debiutanci z pierwszego roku, po najdłuższych w życiu wakacjach, wchodzą w całkiem nową rzeczywistość. Nie do końca wiedzą czego się spodziewać po wykładach? Gdy na pierwszych zajęciach z matematyki, w 1,5 godziny powtarzają właściwie wszystko, czego do tej pory się nauczyli, mogą czuć się nieco przytłoczeni tym, co ich czeka. Także poza wykładami o wszystko trzeba zadbać samemu: nawet o to, żeby coś po prostu zjeść.

Ci starsi, którzy przeszli już pierwszą czy drugą, albo nawet dziesiątą sesję egzaminacyjną - podchodzą do wielu spraw spokojniej. I dobrze! Bo tak ma być! 

I jedni i drudzy z pewnością noszą w sobie głębokie pragnienie, żeby ten czas jak najlepiej wykorzystać, żeby go nie zmarnować, żeby zwycięsko wyjść z wszystkich naukowych potyczek w nowym roku.

Nagrania z rekolekcji możesz odsłuchać poniżej.
Zapraszamy

 

W poszukiwaniu jutra - Akademickie Rekolekcje Wielkopostne

Czytaj więcej...Rekolekcje Wielkopostne 2016 poprowadził dla nas o. Szymon Popławski OP (czyli Dominikanin). W końcy w tym roku Dominikanie obchodzą 800 lat swojego istnienia, nie mogło więc i w DARze zabraknąć Dominikanina.
Mając tak długą zakonną historię, można wiele zaczerpnąć z przeszłości po to, by lepiej otworzyć się na to, co Bóg zaplanował dla nas w przyszłości... Dlatego będziemy przez te trzy dni wspólnie, w świetle Słowa Bożego poszukiwali jutra, tego, co Bóg dla nas zaplanował i do czego nas wzywa. Trzy kluczowe hasła, prowadziły nas poprzez trzy dni, dodając odwagi do podjęcia tego życiowego zadania, które jest dla nas przeznaczone.

Nagrania z rekolekcji możesz obejrzeć poniżej

Merci - Full / Akademickie Rekolekcje Adwentowe

Czytaj więcej..."ON przychodzi" - tę prawdę przypomina nam co roku czas Adwentu.

Chcemy dobrze przygotować nasze serca, by wtedy gdy będzie blisko, gdy stanie na naszym progu, natychmiast Go rozpoznać i zaprosić do naszego serca, nie zaprzepaścić okazji spotkania z NIM, z JEGO miłością i miłosierdziem. 

Właśnie dlatego zapraszamy Cię na tegoroczne Adwentowe Rekolekcje Adwentowe pod hasłem MERCI-FULL. Odbędą się one od 7 - 9 grudnia w kościele seminaryjno - akademickim w Opolu (ul. Drzymały 1). Codziennie o godz. 20.00 - Msza św. z homilią, a po niej Konferencja rekolekcyjna. Wcześniej, od godz. 19.30 będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Bogdanowicz - Filipin, na codzień posługujący w Świętej Górze, zaangażowany w Nową Ewangelizację i wiele innych projektów z nią związanych. Więcej o ks. Pawle możecie dowiedzieć się tutaj

Nagrania z rekolekcji możesz obejrzeć poniżej.

Homilia 3 - środa 9.12.2015

Wprowadzenie do modlitwy wstawienniczej 3 - środa 9.12.2015

Z odwagą przez życie - Rekolekcje na dobry początek

Czytaj więcej...Ludziska powiadają, że dobry początek jest najważniejszy...

Rekolekcje na dobry początek w roku 2015 odbyły się w dniach od 12 do 14 października, tradycyjnie w kościele seminaryjno - akademickim w Opolu.

Rekolekcje poprowadziła nasza s. Dolores Zok wraz z zaproszonymi gośćmi. 

Nagrań z rekolekcji możesz wysłuchać poniżej.

Pocałunek i kielich - wielkopostne rekolekcje akademickie 2015

Czytaj więcej...

Takie niezwykłe dwa obrazy będą nam towarzyszyć w tegorocznej wielkopostnej wędrówce rekolekcyjnej. Naszymi przewodnikami będą oo. Dominikanie - o. Tomasz Nowak OP (pieszczotliwie przez niektórych nazywany "Wodzem", a przede wszystkim rekolekcjonista i od niedawna przeor klasztoru w Łodzi) oraz o. Tomasz Gaj OP (przez wiele lat wychowawca młodych dominikanów, psycholog, psychoterapeuta, mieszka w klasztorze na Freta w Warszawie).
Tradycyjnie zapraszamy do kościoła seminaryjnego w Opolu, ul. Drzymały 1a
Program rekolekcji wygląda następująco:
każdego dnia

godz. 20.00 - Msza św. z homilią
godz. 21.00 - konferencja rekolekcyjna
od 19.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty.

 

Dla tych, którzy nie będą mogli być z nami bezpośrednio planujemy transmisję na YouTube - poniżej!

Podróż w nieznane? Katechezy o Mszy św.

Czytaj więcej...Myślę, że wielu z nas czasami czuje się na Mszy św. jak na przysłowiowym tureckim kazaniu. Niby wszystko jest znane, znajome, zrozumiałe, jasne... a jednak... wydaje się, że czegoś nam brakuje w przeżywaniu Eucharystii.
Właśnie dlatego chcemy w tym roku akademickim wspólnie wyruszyć w te rejony naszej wiary, które choć wydaje się, że doskonale znane, bardzo często pozostają nieodkrytym lądem...
W tej całorocznej wyprawie w świat Eucharystii, przewodnikiem będzie nam emerytowany Papież Benedykt XVI, ale nie tylko...
Poniżej można wysłuchać wygłoszonych do tej pory katechez i homilii. 

{nmap}normal|400|250|media/mp3/katechezy_o_Mszy|||d{/nmap}

Gra o Tron - Rekolekcje Wielkopostne 2014

Między naiwnymi bajkami o rycerzach i nierealnie romantycznymi opowiadaniami o księżniczkach kryje się napięcie tęsknoty. Niebanalna to tęsknota, bo chodzi w niej o posadzenie Kogoś, albo czegoś na tronie. A tron nie znajduje się bynajmniej na duchowych peryferiach, ale na środku serca. Tak rozpoczyna się "Gra o Tron", w której niepowtarzalne role do odegrania mają: Prawda, Dobro i Piękno.

Tegoroczne Akademickie Rekolekcje Wielkopostne, w których toczyliśmy walkę o wielkie sprawy - Prawdę, Dobro i Piękno.

prowadził ks. Mateusz Buczma

Poniżej nagrania z rekolekcji

Wilki Dwa - Akademickie Rekolekcje Adwentowe

Czytaj więcej...Wielu z  pewnością słyszało już o dwóch wilkach, które w tegorocznym adwencie będą krążyć po internecie.

Dzikie zwierze są generalnie pod ochroną, tym bardziej więc cieszymy się, że będzie możliwość spotkania ich w Opolu. Kontakt bezpośredni nastąpi w w czasie Akademickich Rekolekcji Adwentowych, które odbędą się w dniach 9 - 11. 12. 13 w kościele seminaryjnym w Opolu (Drzymały 1)

Początek kontaktu już od godz. 19.30 (okazja do spowiedzi), o godz. 20.00 - Msza św., a po niej konferencja.

Rekolekcje poprowadzi o. Adam Szustak OP

 

Od godz. 20.00 poniżej "w okienku" rozpoczniemy transmisję live dzisiejszego spotkania!

Dzień 3 - transmisja rozpocznie się ok. godz. 20.00

Wielkopostne "Życia sprzątanie"

Czytaj więcej...Co jakiś czas , nawet najwięksi bałaganiarze, są zmuszeni do tego, żeby zrobić porządki. A to mama zapowiedziała się u synka na stancji z wizytą, a to znajomi na imprezę się zapowiedzieli, a to już po imprezie przez pokój przejść się nie da... W każdym bądź razie - choć bardzo tego nie lubimy, co jakiś czas sprzątamy.
Tym razem w sprzątaniu pomagał nam o. Janusz Pyda OP, krakowski dominikanin.

Można już posłuchać Homilii i konferencji wygłoszonych w czasie rekolekcji, a także przeczytać świadectwa uczestników...

Adwentowe Rekolekcje z Rysim Pazurem

Czytaj więcej...Akademickie Rekolekcje Adwentowe "z Rysim Pazurem" poprowadził dla nas ks. bp Grzegorz Ryś z Krakowa.
Rekolekcje trwały od 11 do 13 grudnia (wtorek - czwartek), w kościele seminaryjno - akademickim w Opolu, przy ul. Drzymały 1.
Poniżej można posłuchać wygłoszonych do tej pory konferencji rekolekcyjnych i obejrzeć zdjęcia.

Uwolnić Osła - Rekolekcje na dobry początek 2012

Czytaj więcej...Uwolnić Osła!, to temat rekolekcji, którymi rozpoczęliśmy rok akademicki 2012/2013. 

Rekolekcje poprowadził o. Adam Szustak OP, wieloletni duszpasterz akademicki w krakowskiej "Beczce", a od niedawna wędrowny kaznodzieja i rekolekcjonista. 

Rekolekcje odbyły się w dniach 8 - 10.10.2012 w kościele seminaryjno - akademickim w Opolu (ul. Drzymały 1a).

Poniżej można wysłuchać nagrania z wygłoszonych konferencji i przeczytać świadectwa uczestników.

Zapraszamy do D.A.R.

Wakacje powoli się kończą, a my zaczynamy przygotowania do nowego roku akademickiego. Już dziś wiadomo, że będzie się działo i przed nami naprawdę wiele wspaniałych wydarzeń. Oczekujemy też na wasze propozycje tematów spotkań, gości - których warto zaprosić, miejsc - do których warto pojechać... Chcemy, żeby to było Wasze duszpasterstwo... 

Zapraszajcie również swoich młodszych kolegów i koleżanki. Można to zrobić już dziś udostępniając, czy podsyłając poniższy pierwszy tegoroczny filmik promocyjny...

Wielkanocne Warsztaty Liturgiczne 2012

Czytaj więcej...

Wielkanocne Warsztaty Śpiewu Liturgicznego w Opolu dobiegły końca. Wielkie dzięki tym wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu zaangażowali się w to dzieło.

Mam nadzieję, że do zobaczenia wkrótce!

ks. Marcin

Poniżej można posłuchać nagrań z Mszy św. kończącej Warsztaty. Spakowany plik ZIP z nagraniami można pobrać z warsztatowej pobieralni na stronie www.warsztaty.opole.pl

Wielkopostne Rekolekcje Akademickie 2012

Czytaj więcej...Rekolekcje Akademickie za nami, ponieważ w zeszłym roku w czasie Wielkiego Postu mówiliśmy i staraliśmy się doświadczyć czym jest Wiara. W Adwencie bliżej przypatrywaliśmy się Nadziei. Nietrudno więc zrozumieć dlaczego w czasie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych przyglądaliśmy się Miłości.

 

Poniżej można wysłuchać wygłoszonych już konferencji

Dlaczego Kościół musi bronić życia?

Czytaj więcej...W piatek 02.03.2012 odbyła się konferencja pt. Dlaczego Kościół musi bronić życia? Naszym gościem był p. Tomasz Terlikowski, dziennikarz, publicysta, filozof, działacz katolicki, redaktor naczelny portalu fronda.pl. 

Poniżej można wysłuchać nagrań wykładu i pytań po wykładzie.

Dziękujemy Panu Tomaszowi za zgodę na publikację nagrań.

 

{audio}files/MP3/2012/Terlikowski/01. Terlikowski - wyklad.mp3{/audio} 

 

Wielkopostne Rekolekcje Akademickie

Czytaj więcej...W dniach od 5 do 7 marca zapraszamy na Akademickie Rekolekcje Wielkopostne.

W zeszłym roku w czasie Wielkiego Postu mówiliśmy i staraliśmy się doświadczyć czym jest Wiara. W Adwencie bliżej przypatrywaliśmy się Nadziei. Nietrudno więc zrozumieć dlaczego w czasie tych rekolekcji zastanowimy się nad Miłością, a dokładniej na tym, że Miłość niejedno ma imię...

Program dni rekolekcyjnych będzie wyglądał następująco:

od godz. 19.30 - okazja do spowiedzi

godz. 20.00 - Eucharystia z homilią

godz. 20.45 - Konferencja

Spotykamy się w kościele seminaryjno - akademickim przy ul. Drzymały 1a

Zakończeniem naszych rekolekcji będzie uroczysta kolacja w czwartek 8.03. ok. godz. 20.00 w salkach D.A. (wyjątkowo na Drzymały - nie będzie spotkania w par. Przemienienia Pańskiego). Wcześniej, przed kolacją, o 19.00 - Msza św.

 

Serdecznie zapraszamy

ks. Gienek i ks. Marcin

 

Poniżej można wysłuchać wygłoszonych już konferencji

Podkategorie

Czytaj więcej...

Akademia Damsko - Męska, to projekt naszego Duszpasterstwa skierowany do wszystkich opolskich studentów, jak też do młodych małżeństw. Począwszy od lutego 2011 roku chcemy spotykać się trzykrotnie w ciągu semestru, na konferencji i dyskusji. Każde spotkanie poprowadzi zaproszony na tę okazję gość - specjalista z dziedziny relacji damo - męskich, psychologii komunikacji i tych wszystkich dziedzin, które mogą pomóc nam coraz lepiej pracować nad budową dobrych relacji między tymi dwoma, zdawałoby się tak odmiennymi światami.

Pod adresem d.a.resurrexit@gmail.com czekamy na propozycję tematów, o których chcielibyście usłyszeć i porozmawiać.

W czasie spotkania będzie można nabyć publikacje naszych gości, jak również płyty CD z poprzednich konferencji.
Płyty z zapisem wygłoszonych konferencji można zamówić tutaj